359 DOLPHIN CIR

BAREFOOT BAY, Florida 32976 · Brevard County · Parcel 30 3815-01-8-28

$42 410
Assessed Value
$135 600
Market Value
Annual Tax
$17 410
Taxable Value
Ownership
OwnerCHASE, DALE
Mailing Address359 DOLPHIN CIRCLE BAREFOOT BAY FL 32976
Property Details
Year Built1988
Living Area1 518 sq ft
Lot Size3 920 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Just (Market) Value$135 600
Assessed Value$42 410
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 410